חיפוש

עומד לפני תביעה רפואית? כך מומלץ לפעול

כאשר אנו עומדים לפני תביעה לרשלנות רפואית, ישנן מספר דרכי פעולה מומלצות שיסייעו לנו להפיק מן התביעה את התוצאות הטובות ביותר, ולגבש את צד התביעה שבאמת יכריע את הכף לזכותכם ויאפשר לכם לקבל את הפיצויים כנגד הנזק הרפואי שנגרם למטופל. תביעה רפואית, טומנת בחובה פוטנציאל לקבלת התנצלות והודאה באשמה מצד הצוות המטפל, כמו גם פיצויים בשווי אלפי שקלים, ולכן חשוב להתנהל עמה נכון. עומד לפני תביעה רפואית? כך מומלץ לפעול.

 

מה כוללת תביעת רשלנות רפואית?

תביעת רשלנות רפואית היא תביעה קריטית במיוחד שבכוחה להטיל אשמה או לזכות את הצוות המטפל בכל מקרה של רשלנות ושגיאות שביצע כנגד המטופל. מעבר לכך, מדובר בתביעה שעשויה לזכות את התובע באלפי עד מיליוני שקלים – מהסיבות הללו חשוב להכיר מקרוב את עולם הרשלנות הרפואית ולדעת להתכונן אליו היטב.

תביעה של רשלנית רפואית כוללת מעבר מפורט ומדויק על שלל הפרטים והאירועים שהובילו לרשלנות ולשגיאה הרפואית, וכן חייבת לכלול גם חוות דעת רפואיות מפי מומחים נוספים מהתחום הרפואי. מומלץ להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית ולהבין מה דרך הפעולה המומלצת עבורכם.

 

כיצד לנהוג לפני תביעה רפואית?

המהלכים שנבצע לאחר קרות המקרה הרפואי, ולפני הגשת התביעה, ישפיעו רבות על התעיד שלנו ועל עתיד התביעה והפיצויים וההכרה שנוכל לקבל ממנה. לכן, ישנם כמה צעדים וטיפים שיסייעו לנו לנהוג כמה שיותר נכון וביעילות המיטבית לפני התביעה הרפואית:

 

שמירת מסמכים, עדויות ותמונות

אחד מהפעולות שיסייעו משמעותית במשפט היא איסוף המידע, ההוכחות והפרטים שיעזרו לכם לשפוך אור על האירוע ועל הרשלנות הרפואית שקרתה בו. עדויות מצוות רפואי וממטופלים אחרים ששהו עמכם, תמונות, מסמכים רפואיים, כל מה שיכול לסייע להעלאת הטענה שלכם ולהצגת המצב בדיוק כפי שהיה. מדובר בכלי חשוב שבלעדיו, תתקשו להתנהל בתביעה ולהוכיח נתונים שאכן קרו, ושהיו יכולים לזכות אתכם ולהוכיח את הטענה שלכם בקלות.

 

קבלת ייעוץ משפטי והתחלת והגשת בזמן המתאים

הדבר הראשון שחשוב לעשות כאשר נעשה לנו עוול רפואי וכאשר אנחנו עומדים לפני תביעה רפואית, הוא לפנות לייעוץ משפטי כדי להתחיל ולהבין מה האופציות שעומדות לפנינו, ולמה לצפות מהתהליך שעומד לבוא לנו בהמשך הדרך. חשוב מאד להתחיל את התהליך בזמן, שכן בעולם המשפטי תהליכים עשויים להתארך ולהתעכב, וכדאי להתחיל לפעול מוקדם גם כדי לא לפספס חלילה את תקופת ההתיישנות, שחלה כידוע על כל תביעה משפטית.

 

בחירת עורך דין מנוסה

בחירת עורך דין מנוסה היא הנקודה החשובה ביותר שכדאי שתשימו לב אליה. ישנם אלפי עורכי דין לענייני נזיקים ותביעות רפואיות שעומדים להציע לכם את שירותם, ועם זאת חשוב והכרחי שתבחרו בעורך דין מנוסה, שמכיר מקרוב את התחום ושיוכל להשיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר בעקבות כן. קבעו פגישה ראשונית, בדקו ביקורות והמלצות, וכך תדאגו לבחור את התביעה המדויקת עבורכם.

תביעה רפואית

 

 

אולי תאהבו גם את

עורך דין
ערעור על דו"ח משטרתי

ערעור על דו"ח משטרתי הוא הליך בירוקרטי לא פשוט ולא קל. רובנו לא יודעים כיצד מבצעים את הערעור, באיזה מסגרת זמן והאם עלינו להתייעץ עם

קראו עוד »