חיפוש

הטעייה והסטת תשומת לב – הדלק של אמן החושים

הפופולריות הרבה של מופעי חושים מעלה את השאלה מה בדיוק מאפשר לאותם אומנים להציג את הביצועים הללו. לשאלה הזו אין תשובה ברורה, אולם שני כלים מרכזיים אצל אומנים מהסוג הזה הם הטעיות והסטות של תשומת לב. כאן נעזור לכם להבין איך זה עובד.

 

היתרונות בהופעה של אמן חושים

אומן חושים הוא מי שבמהלך ההופעה מתעתע בחושים שלנו. אם אתם מחפשים אומן מוצלח, אמן אשליות רון גליקסמן יענה על הדרישות שלכם, אבל לפני זה, חשוב להבין מה מייחד הופעות של אומני חושים. היתרון הגדול בהופעה של אומן חושים זו היכולת של ההופעה לקחת אותנו למה שנמצא מעבר למציאות הרגילה.

בכל הופעה אחרת אנחנו פוגשים מציאות מוכרת בצורה עצימה יותר. זה יכול להיות הופעה של זמר, שחקן או כל דבר אחר. כל זה שונה בהופעה של אומן אשליות. האומן יציג לכם פרספקטיבה שלא הכרתם על המציאות, וישים את התודעה שלכם במקום חדש לגמרי.

 

מה בין אמן חושים לקוסם

קוסם מבצע הטעיות שונות, אולם בדרך כלל כולן מכוונות כלפי חוש הראיה של הצופים. מה שיעמיד אתכם פעורי פה במופע של קוסם זו זריזות הידיים שלו, הכלים המיוחדים שבהם הוא משתמש ועוד. מנגד, אצל אומן חושים גם אם תראו את כל הטכניקות שעומדות לרשותו, עדיין יהיה לכם קשה לבצע את הפעולות הללו, לאור העובדה שהן דורשות תודעה מיוחדת ורגישות שאין לכל אחד.

 

הטעיות והסטות

הכלי העיקרי שבו אומן חושים עושה שימוש הוא הטעיה והסטה של תשומת הלב. כאשר אומן חושים מעלה משתתף לבמה במהלך הופעה, המטרה שלו היא לגרום למשתתף להעביר מסר בצורה לא רצונית. הדרכים שבהם אומן החושים גורם לו לעשות את זה הן מגוונות, אולם המכנה המשותף לכולם הוא השימוש הנרחב שעושה אומן החושים בהטעיות שונות כדי לגרום למשתתף לבצע את זה.

 

על מה חשוב להקפיד בעת הזמנה של אמן חושים

כאשר אתם מזמינים הופעה של אומן אשליות, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שההופעה מתאימה לקהל שהולך להיות באירוע. ישנם אומנים שרגילים להופיע מול קהל מסוים, מה שעלול לפגוע באיכות של ההופעה כאשר הקהל יהפוך להיות קהל אחר. בנוסף, בדקו האם יש אלמנטים שהאומן זקוק להם כדי לבצע את המופע בצורה המיטבית. זה מה שיבטיח לכם הופעת אשליות בלתי נשכחת.

 

לסיכום

אומני חושים אמורים לגרום לנו לגלות דברים חבויים, והדרך שלהם לעשות את זה היא על ידי הטעיות והסטות של תשומת הלב. האומן מעלה משתתפים כאשר המטרה שלו היא לגרום לחושים שלהם לפעול בצורה בלתי צפויה. גם כאשר האומן מרכז את מלוא תשומת הלב סביב עניים מסוים, במקרים רבים מדובר על הטעיה בלבד והיא זו שתעזור לו לבצע את הקסם בסופו של דבר.

אמן חושים

אולי תאהבו גם את