חיפוש

גילוי נזילות בצנרת המים

צנרת המים בבית יכולה עם השנים להתבלות ולהישחק. לעיתים נוצרים עליה חלודה וסדקים שגורמים לנזילות ואז מדובר על בעיה שאין להזניח. על מנת לא לשבור מרצפות מיותרות, מומלץ לגלות את הנזילות ולטפל בהן בהקדם. על כך במאמר הבא.

 

כיצד יודעים שיש נזילה מהצנרת?

התסריט הגרוע ביותר הוא להגיע הביתה ולראות שכל הבית מוצף במים והריהוט רטוב. על מנת למנוע תסריט שכזה חשוב להבחין בסימנים מקדימים כמו קילוף הסיד מהקירות, סימני עובש, שינוי הצבע במרצפות, פנלים לחים עם שערות לבנות וכד'. במצב כזה יש להזמין בראש ובראשונה אינסטלטור שיבדוק את מקור הנזילה.

גילוי נזילות נעשה בשיטות מתקדמות ובאופן ממוקד כיום ואין צורך להפוך את כל הבית לשם כך ולשבור מרצפות. בדירות הישנות סביר להניח שמקור הנזילה הוא מצנרת סדוקה ומתפוררת אך יתכנו מקורות אחרים כמו דוד המים, נזילות ביוב, איטום חלש, נזילות מהשכנים וכד'.

 

גילוי מוקדם חוסך הרבה כסף

ככל שגילוי נזילות בצנרת המים נעשה מוקדם יותר, כך חוסכים זמן וכסף על שיפוץ כללי של הצנרת והחלפתה במיוחד אם לא תכננתם הוצאות כאלו. יש להזמין את האינסטלטור המתמחה בגילוי נזילות שיבצע את העבודה בצורה מדויקת. לאינסטלטור יש מכשור כמו מצלמה טרמית, סיבים אופטיים, רובוט וכלים נוספים שמסייעים לו לאתר את הנזילות.

בהיותו אדם מקצועי, האינסטלטור ידע באיזה מכשור להשתמש וכיצד לטפל בבעיה. למשל, איתור נזילות בצנרת נעשה באמצעות מצלמה טרמית המגלה את מקום הנזילה באמצעות מדידת הטמפרטורה לאורך הצנרת.

כך האינסטלטור יכול להגיע נקודתית לנזילה המדוברת מבלי להפוך את כל הבית. כשמדובר בצנרת מחוץ לבית, בחצר למשל, יש לאינסטלטור שיטות לגילוי נזילות כמו חנקן המגיע עמוק יותר, או סיבים אופטיים וגלי רדיו המסוגלים לחדור רצפות העשויות מבטון.

 

כמה יעלה גילוי ואיתור נזילות?

המחיר של גילוי הנזילות נקבע על פי סדר גודל הצנרת והמכשור בו משתמשים לאיתור הנזילות. לפיכך, ישנו קושי לקבל הצעת מחיר מדויקת מאחר וצריך לבדוק את השטח. למרות זאת, ניתן להעריך את עלות הגילוי וכמו כן את עלות תיקון הצנרת.

כמו כן, סביר להניח שבחודשי החורף המחיר יהיה יותר גבוה מאחר ויש יותר ביקוש לתיקוני הצנרת. בחורף קר במיוחד ובאזורים קרים מאוד הצנרת יכולה לקפוא והקרח עלול לגרום לסדקים.

 

איך לבחור אינסטלטור מקצועי לגילוי נזילות?

לסיכום, חשוב לבחור באינסטלטור מקצועי לגילוי נזילות שהתמחה בתחום ובעל ניסיון עשיר. לפיכך, יש לבדוק המלצות וחוות דעת מלקוחות בפורטלים השונים של בעלי המקצוע ולבדוק שאכן מדובר באינסטלטור מוסמך עם ציוד טכנולוגי מתקדם.

גם אם גילוי הנזילות יעלה לכם יותר משתכננתם זה ימנע עוגמת נפש גדולה יותר אם לא תאתרו את הנזילות ותוכלו לישון בשקט בבית יבש ונקי. שימו לב לסימנים מקדימים וטפלו בנזילות בהקדם.

גילוי נזילות

אולי תאהבו גם את

שחקן מקצועי
מי אתה – אבנר קופל

אבנר קופל הוא יו"ר איגוד הכדורסל לשעבר אשר נחשב לאחד התורמים הגדולים לצמיחתו של הכדורסל בישראל. במאמר הבא תוכלו להכיר את אבנר קופל ולהבין מדוע

קראו עוד »
משאית בטון
ההיסוטריה של הבטון

עוד לפני אלפי שנים, האשורים, הבבלים והמצרים עשו שימוש בסוגים שונים של בטון על מנת לבנות מבנים. ההיסטוריה הארוכה של בני האדם בשימוש בבטון הביאה

קראו עוד »