חיפוש

אילו הקלות יש לנכים מטעם המדינה

רבים מאתנו שומעים ועדים להפגנות שמתקיימות על ידי נכים ברחבי הארץ אחת לכמה חודשים.

הדבר נובע בעקבות מתן  קצבאות שונות שלדברי הנכים, אינן מספיקות להם למחיה בסיסית.

מצב זה גורם לא פעם, לנכים רבים שעדיין אינם מוכרים מטעם המוסד לביטוח לאומי להימנע מהגשת בקשה להכרות כנכים.

יצאנו לבדוק מהם ההקלות שהמדינה מעניקה להם כדי לעודד  את אלו שמתלבטים – לצאת ולקבל את הזכויות שמגיעות להם.

 

רקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו תוך סיוע צמוד מטעם עובדת סוציאלית שבקיאה בכל הנוגע לזכויות וההקלות שמגיעות לנכים מטעם המדינה. מדובר באישה משכמה ומעלה, בעלת וותק של שנים רבות בתחום. היא זו שמסרה לנו את המידע אודות הלבטים של הנכים שאינם מתייצבים במשרדי הביטוח הלאומי בעקבות המחאות השונות שבאות לידי ביטוי ברחבי הארץ. המדריך הנוכחי נכתב בזכותה, כך שאם אתם תפנו בהמשך לקבל את ההקלות שמגיעות לכם, היא תדע שהיא את שלה עשתה בנושא.

 

הקלה מספר 1 שמגיעה לנכים מטעם המדינה – פטור ממס הכנסה

מדובר בהקלה משמעותית שעשויה לגרום לרבים מכם, לתאם פגישה עם נציג מטעם המוסד לביטוח לאומי או עם פקיד שומה, במטרה לקבל מידע מעמיק בנושא. פטור זה מגיע לנכים שעומדים בין היתר, בקריטריונים הבאים:

  • נכים בעלי אחוזי נכות של כ- 100%
  • נכים שיש להם נכות משוקללת בגובה של כ – 89%
  • נכים בעלי תעודת עיוור

אלו חלק מהמקרים שמאפשרים לקבל פטור ממס הכנסה לנכים. פטור שמומלץ לקבל בהקדם האפשרי כדי לקבל החזרי מס הכנסה ולחסוך המון כסף.

 

הקלה מספר 2 שמגיעה לנכים מטעם המדינה –  קצבה חודשית

אם לא די בהקלה המשמעותית שצוינה קודם לכן, נכים גם זכאים לקבל קצבה חודשית שתאפשר להם לחיות בכבוד למרות המגבלה שלהם. ראוי לציין כי כדי לקבל את הקצבה הזו, יש צורך לאסוף מסמכים שונים שמעידים על הנכות שלכם ולהגיע עמם אל ועדה רפואית שנערכת בכותלי המוסד לביטוח לאומי. בוועדה זו יבחנו מהם אחוזי הנכות שמגיעים לכם על פי המופיע בחוק. בהתאם לגובה אחוזי הנכות, כך ייקבע גובה הקצבה החודשית לה אתם זכאים.

 

הקלה מספר 3 שמגיעה לנכים מטעם המדינה – הנחה בנסיעות בתחבורה הציבורית

ההקלה ה- 3 במספר מתאימה בעיקר (אבל לא רק) עבור מי מכם שנוסעים באופן קבוע בתחבורה הציבורית. ברגע שתוכרו כנכים מטעם המוסד לביטוח לאומי, אתם תהיו זכאים לקבל הנחה בנסיעות בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ. מדובר בהנחה משמעותית שתקל על ההוצאות שלכם אל מקום העבודה או סתם כך, בעת נסיעות יום יומיות שאתם מבצעים.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שאתם צריכים לדעת אודות ההקלות שיש לנכים מטעם המדינה. כעת, כשידועות לכם ההקלות הללו, נותר לכם רק לבדוק איך תוכלו לקבל אותן ומה הזכאות שלכם.

תמרור

 

אולי תאהבו גם את

מיסוי אמריקאי עם America Tax
מי חייב להגיש דוח FBAR?

כחלק מהחיים שלנו אנחנו נאלצים למלא טפסים ולהגיש דוחות שונים. חלק ניכר מהטפסים והדוחות הללו קשורים לרשויות שונות במדינה. כשאנחנו רוצים לבצע פעולות מסוימות, לפעמים

קראו עוד »